Image

Millega tegeleb Naisinvestorite klubi?

Millega tegeletakse Naisinvestorite Klubis?

Meie klubi on koondanud kokku tuhandeid ägedaid naisi, keda huvitab investeerimine kõige laiemas mõttes. Me oleme koos, et koguda ja jagada omavahel investeerimisteadmisi ning õppida parimatest praktikatest. Grupi teemad katavad nii karjääri, ettevõtlust kui investeerimist.


Klubi liikmed on väga erineva taustaga ägedad naised pea kõikidest valdkondadest. Meie seas on näiteks nii õpetajaid, kunstnikke, ettevõtjaid, koduperenaisi, üliõpilasi, turismitöötajaid, tippjuhte, ametnikke kui ka lapsehoolduspuhkusel olevaid emasid.
Klubi liikmeks saamiseks ei ole üldse oluline, mida sa teed ja kui palju sul raha on, määravaks on hoopis siiras huvi investeerimisteekonna vastu ja tahe selles vallas natukene paremaks saada. Klubi liikmelisus on tasuta ja sümboolne - tule ühine ainult Facebooki grupiga.


Naisinvestorite Klubi loodi juba 2014 aastal ja algusest peale on meil olnud neli olulist eesmärki.


Eeskätt soodustada ja populariseerida investeerimistegevust. Et oleks olemas turvaline koht, kus naised saaksid koos teistega õppida ning kust leida samas olukorras naisi, kellega kogemusi jagada ja nõu küsida. Aga ka naisi koolitada ja tuua kokku investeerimishuvilisi ning seeläbi jagada ja koguda investeerimisteadmisi.

Naisinvestorite Klubi koolitused ja üritused on kättesaadavad kõikidele naisinvestorite klubi liikmetele. Koolituste formaate on erinevaid ja neid tehakse väga erinevate teadmistega investeerimishuvilistele. Näiteks on klubi korraldanud miniseminare päris algajatele (kuidas alustada esimeste sammudega), aga ka juba edasijõudnutele (fookus ühisrahastusel või indeksfondidel või aktsiaanalüüsil).

Kaks korda aastas on võimalus osa võtta õpigruppidest, mis oma olemuselt on juhitud grupp sarnase eesmärgiga inimestest, kes soovivad astuda mõnes valdkonnas esimesi samme või jõuda juba praeguselt tasemelt kaugemale ja kõrgemale. Õpigrupid käivad koos 4-5 kuu vältel keskmiselt korra kuus ning grupil ei ole õpetajat nagu tavalisel koolitusel, vaid grupiliikmed jagavad üksteisega õppetunde ja kogemusi, et kõik grupiliikmed kiiremini edasi liiguksid.

Samuti on populaarsust kogunud igakuised temaatilised networkingu õhtud, kus leitakse uued tutvused, kellega rääkida rahast ja investeerimisest, vahetatakse mõtteid konkreetsetel teemadel ning saadakse motivatsioonilaengut edasi tegutsemiseks. Networkingutel saab osaleda korraga kuni 15 inimest ning neid viivad läbi Naisinvestorite Klubi tiimiliikmed, kes annavad oma panuse vestluse modereerimisel ning teadmiste ja kogemuste jagamisel.

Aastaid on populaarsed olnud ka ühised kohvikuõhtud ja muud vabamas formaadis kokkusaamised, kus on võimalus teiste inimestega päriselt kohtuda, näha juba varasemalt tuttavaid inimesi, kui ka uusi tutvusi sõlmida.

Ja loomulikult konverentsid! Meie Klubil on kaks suurt konverentsi, mida alati suure huviga oodatakse ja mille piletid müüakse sageli välja juba enne kui esinejad üldse välja kuulutatakse. Naisinvestorite klubi Aastakonverents toimub kord aastas novembris. Konverentsil mõtleme suurelt, vaatame minevikku ja tulevikku. Oma tegudest ja mõtetest oleme kutsunud rääkima säravaid, ägedaid ja edukaid naisi – räägime ettevõtlusest, karjäärist ja investeerimisest. Siit näed eelmiste aastate esinejaid.

Regulaarselt toimub ka Rikas naine = Tark naine investeerimiskonverents, kus fookuses on kindel investeerimisteema või -valdkond. Nendelt konverentsidelt saab teada eri varaklasside kohta käivaid olulisi teadmisi, mõtiskleda oma mõttemustrite üle ning kuulda praktilisi kogemusi teistelt naistelt. Koolituspäeva jooksul jagavad oma kogemusi erineva taustaga praktikud, saad kuulda teiste investorite investeerimisaastate õppetunde ning networkida teiste investeerimishuviliste naistega.

Klubi viimaseks eesmärgiks on suurendada naisinvestorite hulka Eestis. Seda eelkõige läbi klubi tegevuste tutvustuste ja uute naisteni jõudmise. Et need, kellel on tõsine plaan algust teha investeerimisega ka reaalselt esimesed sammud tehtud saaksid.

Tänaseks on Naisinvestorite Klubi koolitanud ja julgustanud tuhandeid naisi oma elu muutma läbi enesearengu, uute julgete sammude, ettevõtlusega alustamisega ja muidugi investeerimisega alustamisega. Oleme aidanud luua palju uusikontakte – leitud on nii uusi sõpru kui äri- ja investeerimispartnereid.

Kõigele eespool toodule lisaks pingutame igapäevaselt naiste esindatuse suurendamiseks investeerimisteemade puhul. Suuname naisi meediasse ja konverentsidele esinema, julgustame avaldama investeerimisteemalisi artikleid ja pidama kõigile kättesaadavaid investeerimisteemalisi blogisid.

Kuidas meie kohta rohkem teada saada? Meie klubi igapäevaelu toimub kõige aktiivsemalt Facebookis, kus meie klubil on juba 15 tuhande grupiliikme. Seal saavad kõik grupiliikmed tõstatada huvipakkuvaid teemasid, korraldame regulaarselt live esinemisi huvitavate naistega, peame raamatu- ja filmiklubi, jagame päevakohaseid mõtteid ja kontakte.

Fookuse paremaks seadmiseks jagame nädalapäevad regulaarselt teemade kaupa – meil on olnud näiteks eesmärkide esmaspäevad, suhtlemise teisipäevad, kinnisvara kolmapäevad, börsineljapäevad ja raamatute reeded. Klubi tegevusi saab jälgida ka Instagramis.

Miks peaksid sina meiega ühinema? Sest koos on lihtsam ja saab omavahel arutades ja kogemusi jagades õppida. Mõnikord on vaja meelde tuletada, et rahatarkus on oskus samamoodi nagu kõik muudki. Keegi ei sünni mitut võõrkeelt rääkides ega kutseoskustega. Samamoodi ei tea keegi ilma õppimata, mis on P/E suhe või ostuhinna keskmistamine. Kuid see, et sina seda täna ei tea, tähendab
tegelikult vaid seda, et sa lihtsalt VEEL ei tea ja pole kunagi hilja ära õppida. Nii et tere tulemast meie klubiga ühinema!


Klubi liikmelisus on kõigile tasuta ja ühinemiseks ei pea sa tegema muud kui tundma huvi investeerimisteemade vastu ning ühinema meie Facebooki grupiga siit!

Eelmine postitus Mis on õpigrupp?