Image

Mis on õpigrupp?

Õpigrupp on juhitud grupp, mis koondab sarnase eesmärgiga inimesi, kes soovivad kas astuda uues valdkonnas esimesi samme või liikuda olemasolevalt tasemelt edasi.

Õpigrupid sobivad hästi inimestele, kellel on puudu julgusest tegutseda või kes vajavad motivatsiooni või tuge edasi liikumiseks. Grupiliikmed aitavad üksteist motiveerida, hoida eesmärki fookuses ja valdkonnas orienteeruda läbi isiklike kogemuste jagamise.

Kuidas grupid toimivad?

Õpigruppidel on Naisinvestorite Klubi poolt määratud juhendaja/juhendajad, kes ei ole koolitaja või õpetaja rollis, vaid kes aitavad kohtumisi organiseerida, teemas püsida ja vajadusel luua diskussioone või hoida kohtumise struktuuri.

Õpigrupid alustavad 2 korda aastas: septembris ning jaanuaris ning kestavad vastavalt jaanuari ja maikuuni. Õpigrupid toimuvad 4-6 kuu vältel, kohtumistega keskmiselt 1 kord kuus. Vahepealsel ajal on võimalik infot analüüsida ja arutelult saadud mõtteid praktikas katsetada.

Julgemad saavad kohe esimesi samme astuda, alustamiseks veel julgust koguvad osalejad saavad teiste nippidest ja õppetundidest parimaid teadmisi ammutada, et enne grupi lõppemist tegutsema hakata.

Õpigrupis on eesmärgid püstitatud selliselt, et gruppide toimumise ajaga jõuaks ära teha esimesed olulised sammud ning olla valmis liikuma iseseisva tegutsemiseni või järgmise tasemega õpigruppi.

Oluline on märkida, et õpigrupi heaks õnnestumiseks on vajalik osaliste aktiivne panustamine aruteludesse ja kogemuste jagamisse, et kõik grupiliikmed saaksid kohtumistest maksimaalselt kasu.

Grupi suurus on üldiselt piiritletud umbes 10 inimesega, et kõik jõuaksid efektiivselt tegutseda ja oma mõtteid kohtumistel jagada.

Millised grupid toimuvad?

Õpigruppide teemavalik sõltub hetkel aktiivsetest grupijuhtidest ja nende huvidest, kuid valikus on enamasti sobilikke teemasid nii alustajatele kui ka edasijõudnutele. Varem toimunud õpigrupid on katnud teemasid erinevatest valdkondadest: säästmine, ettevõtlusega alustamine, klientide leidmine, aktsiatega alustamine, ühisrahastus, portfellistrateegia, lühiajaline majutus, üürikinnisvara.

Gruppides osalemine on tasuline, et suurendada kõikide osaliste motivatsiooni panustada. Õpigruppide kohta leiab infot ürituste alamsektorist. Kui ei leidnud endale sobivat õpigruppi ja sooviksid ise grupijuhiks tulla, siis võid oma soovist kirjutada Kristile (kristi@naisinvestoriteklubi.ee). Hoiame alati silmi lahti, et leida gruppides osalejate seast tulevikuks uusi grupijuhte.

Õpime üheskoos ja üksteiselt!

Eelmine postitus Kust alustada kui sul on investeerimishuvi?
Järgmine postitus Millega tegeleb Naisinvestorite klubi?