Image

Mis on õpigrupp?

Õpigrupp on juhitud grupp, mis koondab sarnase eesmärgiga inimesi, kes soovivad kas astuda uues valdkonnas esimesi samme või liikuda olemasolevalt tasemelt edasi.

Õpigrupid sobivad hästi inimestele, kellel on puudu julgusest tegutseda või kes vajavad motivatsiooni või tuge edasi liikumiseks. Grupiliikmed aitavad üksteist motiveerida, hoida eesmärki fookuses ja valdkonnas orienteeruda läbi isiklike kogemuste jagamise.

Kuidas grupid toimivad?

Õpigruppidel on Naisinvestorite Klubi poolt määratud juhendaja/juhendajad, kes ei ole koolitaja või õpetaja rollis, vaid kes aitavad kohtumisi organiseerida, teemas püsida ja vajadusel luua diskussioone või hoida kohtumise struktuuri. Meie grupijuhid on ägedad naised, kellele endale ka grupi teema huvi pakub.

Õpigrupid alustavad tööd mitu korda aastas: jaanuaris, märtsis, augustis ja novembris. Õpigrupid toimuvad 2-6 kuu vältel, kohtumistega kas iga nädal või korra kuus - sõltub teemast ja grupist. Vahepealsel ajal on võimalik infot analüüsida, koduülesandeid täita ja arutelult saadud mõtteid praktikas katsetada.

Julgemad saavad kohe esimesi samme astuda, alustamiseks veel julgust koguvad osalejad saavad teiste nippidest ja õppetundidest parimaid teadmisi ammutada, et enne grupi lõppemist tegutsema hakata.

Õpigrupis on eesmärgid püstitatud selliselt, et gruppide toimumise ajaga jõuaks ära teha esimesed olulised sammud, mis grupikirjelduses välja toodud, ning olla valmis liikuma iseseisva tegutsemiseni või järgmise tasemega õpigruppi.

Oluline on märkida, et õpigrupi heaks õnnestumiseks on vajalik osaliste aktiivne panustamine aruteludesse ja kogemuste jagamisse, et kõik grupiliikmed saaksid kohtumistest maksimaalselt kasu.

Grupi suurus on üldiselt piiritletud maksimaalselt 10 inimesega, et kõik jõuaksid efektiivselt tegutseda ja oma mõtteid kohtumistel jagada.

Millised grupid toimuvad?

Õpigruppide teemavalik sõltub hetkel aktiivsetest grupijuhtidest ja nende huvidest, kuid valikus on enamasti sobilikke teemasid nii alustajatele kui ka edasijõudnutele. Varem toimunud õpigrupid on katnud teemasid erinevatest valdkondadest: säästmine, ettevõtlusega alustamine, klientide leidmine, aktsiatega alustamine, ühisrahastus, portfellistrateegia, lühiajaline majutus, üürikinnisvara, krüptoraha, jätkusuutlikud investeeringud.

Gruppid võivad formaadilt toimuda nii näost-näkku kohtumistena kui digitaalses formaadis (Zoom, Teams). Eeldame, et gruppi registreerides oled valmis osalema kõikidel kohtumistel. Digiformaadis kohtumise puhul on eelduseks kaamera+heliga osalemine, veebikohtumisi ei salvestata.

Gruppides osalemine on tasuline, et suurendada kõikide osaliste motivatsiooni panustada ja kompenseerida grupijuhtide panust. Sõltuvalt grupi kestvusest ja teemast on osalustasu ~50 eurot, mis katab kõik grupi kohtumised. Õpigruppide kohta leiab infot ürituste alamsektorist. Kui grupp on kokku kogunenud, siis saadab detailsema info paari päeva jooksul grupi juht iga osaleja e-mailile.

Kui ei leidnud endale sobivat õpigruppi ja sooviksid ise grupijuhiks tulla, siis võid oma soovist kirjutada Kristile (kristi@naisinvestoriteklubi.ee). Hoiame alati silmi lahti, et leida gruppides osalejate seast tulevikuks uusi grupijuhte.

Õpime üheskoos ja üksteiselt!

Eelmine postitus Kust alustada kui sul on investeerimishuvi?
Järgmine postitus Millega tegeleb Naisinvestorite klubi?